همانطور که هر گلف‎بازی به خوبی آگاه است، ورزش گلف نه تنها روح و روان بازیکنان را جلا می‎دهد بلکه توان بدنی آن‌ها را نیز دو چندان میکند. اما با وجود این فواید، احتمالا در مقایسه با برخی ورزش‌های دیگر، گلف پر تحرک‏ترین گزینه برای انجام یک فعالیت ورزشی نباشد! علیرغم این حقیقت، نباید از یاد برد که شرکت در هر دور از این بازی به معنای چندین ساعت پیاده‏روی و جابه‏جایی در زمینی 40 هزار متری است. حال چالش‌های فکری بازی گلف را نیز به این راهپیمایی‎های مداوم اضافه کنید تا دریابید چرا ورزش گلف به بهبود عملکرد ذهن کمک می‎کند و برای سلامت جسمانی ورزشکارانش نیز بسیار سودمند است. پژوهش‌های علمی و تجربه‎های شخصی افراد، فواید بسیاری را برای ورزش گلف فهرست می‎کنند، اما به راستی این ورزش پر زرق و برق در ارتقای سلامت ورزشکاران و گلف‏بازان چه نقشی بازی می‎کند؟

7 منفعتی که در ورزش گلف پیدا می‎شود!

سلامتی برای قلب؛

انجام هرگونه فعالیت ورزشی باعث می‎شود تا خون بیشتری در بدن جریان پیدا کند و به قلب سرازیر شود. در ورزش گلف نیز، راه رفتن، به توپ ضربه زدن و ساک ورزشی پر از چوب‎های گلف را جابه‎جا کردن باعث می‎شود تا ضربان قلب بالا برود و خون بیشتری در بدن جریان پیدا کند. این مسأله به ظاهر ساده سبب می‎شود تا احتمال سکته یا بیماری دیابت کاهش پیدا کند، کلسترول زائد بدن سوزانده شود و برای فشار خون بالا نیز درمانی پیدا شود. البته توجه داشته باشید که پیروی از الگوی غذایی سالم در کنار ورزش گلف، از پیش‎نیازهای دستیابی به چنین حدی از سلامتی جسمانی است. تحقیقات فدراسیون گلف کشور نروژ نشان می‎دهد که هنگام برگزاری مسابقه‌ی گلف، ضربان قلب ورزشکار حدود 4 تا 5 ساعت بالای 100 باقی می‎ماند و تا زمانی که هر 18 حفره زمین مسابقه با توپ‎های گلف پر نشود، این ضربان پایین نمی‎آید.

تمرکز حواس برای ذهن؛

پیاده‎روی منظم روزانه باعث خواهد شد تا تمرکز حواس و قدرت حافظهی ذهن بهبود پیدا کند. محققان معتقدند پرداختن به ورزش گلف و پیاده‎روی یا دویدن منظم در زمین بازی گلف، در کنار فوایدی که برای سلامتی قلبی-عروقی ورزشکار دارد، به گلف‎باز کمک می‎کند تا توانمندی‎های ذهنی خود را تقویت کند و همواره ذهنش را در سلامت کامل نگه دارد.

به همین مناسبت است که بازی گلف را در کنار جداول سودوکو از جمله دشمنان  بیماری آلزایمر معرفی می‎کنند.